Adaptační kurz pro 6. ročník - chata Skalka

Ve dnech 10.10. – 12.10.2022 se 29 žáků šestých ročníků zúčastnilo adaptačního kurzu na horské chatě Skalka v malebném koutku Beskyd nedaleko Mostů u Jablunkova. Pro žáky jsme připravili bohatý program. Žáci poznali blízké i vzdálenější okolí Skalky, v místním muzeu se seznámili s historií školy v Dolní Lomné, zahráli si spoustu vědomostních a sportovních her upevňujících kolektiv, soutěžili v družstvech v kvízech všímavosti, sbírali přírodniny a poctivě cvičili na ranní rozcvičce. Byli rozděleni do čtyř družstev a na konci celého kurzu si na památku namalovali na bílá trička nejlepší zážitek. Celá akce se nám vydařila za hezkého počasí. Doprovodem dětí byli Markéta Branná, Monika Zarembová, Martina Kotasová a Adam Hlawiczka. Doufáme, že i přes současnou tíživou ekonomickou situaci se škole ve spolupráci s obcí opět podaří zorganizovat v příštím roce další adaptační kurz.

Adaptační kurz očima dětí :

 „Líbil se nám výhled z rozhledny Tetřev. Velmi nás bavilo stavění domečků pro skřítky. Hráli jsme hry, psali kvízy všímavosti. Výšlapy byly fajn, ale někdy náročné. Vařili nám skvěle. Také jsme byli v muzeu v Dolní Lomné. Adapťák byl super!“ – družstvo č.1 – Laura, Natka, Vanesa, Karel, Tomáš, Zuzka, Honza, David

„Výlety byly akční, poučné, zábavné a náročné. Byli jsme ubytovaní na chatě Skalka, která je ve výšce 910 m n.m. Jsou tady pěkné pokoje a dobře nám vařili. Hráli jsme soutěže jako městečko Palermo, házenou a vybíjenou. Ve skupinkách jsme hráli různé soutěže a stavěli domečky pro skřítky. Paní vychovatelky byly hodné a skromné. Doporučujeme Skalku na výlet a na ubytování.“ – družstvo č.2 – Viktor, Dominik, Terka, Renáta, Adam, Rozálie

„Po dlouhé cestě vlakem z Dětmarovice jsme dorazili na nádraží pod chatu Skalku, která je v Mostech u Jablunkova. Po vyčerpávající cestě na chatu nás bavilo, jak jsme hledali hřiby, i když jsme žádné nenašli. Líbila se nám vyhlídka z rozhledny Tetřev a tury, na které jsme šli. V dolní Lomné jsme navštívili muzeum a měli tam výstavu pohádky Když draka bolí hlava. A moc se nám to líbilo. Také tam byla replika staré školy. A málem bychom zapomněli na večery, kdy jsme hráli pantomimu a městečko Palermo. Sportovní a vědomostní soutěže byly taky super, hlavně stavění domečků pro skřítky. Celý adapťák byl fajn!“ – družstvo č.3 – Kuba D., Kuba R., Daniel, Ema P., Ema O., Dorota, Samuel

„Líbily se nám práce v kolektivu. 12km procházka byla akční, ale dala nám zabrat. Chata je moc pěkná a s jídlem jsme spokojeni. Večerní hry jsou velice zábavné a moc nás bavily. Hráli jsme různé kvízy všímavosti, soutěže, vybíjenou a házenou. Stavěli jsme domečky pro skřítky a moc nás to bavilo, všechny byly moc pěkné. Máme spoustu nových zážitků a za to děkujeme.“ – družstvo č.4 – Adéla, Kristýna, Viktorie, Verča, Rosťa, Filip, Ondra

Fotografie z kurzu naleznete na záložce FOTOGALERIE.

Markéta Branná, vedoucí kurzu