Prázdninový provoz mateřských školek

Mateřská škola Koukolná

 • červenec 2024 – v provozu v pracovní dny od 6,00 – 16,00 hod.
 • srpen 2024 – uzavřena

Mateřská škola Střed

 • červenec 2024 – uzavřena
 • srpen 2024 – v provozu v pracovní dny od 6,00 – 16,00 hod.

Úhrada zálohy na stravné a úplaty za předškolní vzdělávání (školné)  – prázdninový provoz

Úhrada stravného (na celý měsíc)  a úplaty za předškolní vzdělávání (350,-Kč/1 měsíc) před nástupem na prázdninový provoz je povinná. Termín pro zaplacení je do 20.6.2024 v hotovosti.

Neuhrazení může být důvodem pro nepřijetí dítěte k prázdninovému předškolnímu vzdělávání.

Přeplatky na stravném za odhlášené prázdninové dny budou vráceny v hotovosti.

Mgr. Robert Lindert, ředitel školy

Příloha: Vnitřní směrnice školy  Přijímání dětí do mateřských škol na období prázdnin

Plán akcí na měsíc duben - červen 2024

 • 14.4.  – Dětský jarní karneval s rodiči, prarodiči a přáteli v  Kulturním domě v Dolní Lutyni ve spolupráci se SRPŠ /bohatá tombola, občerstvení, doprovodný program /
 • 26.4. – Slet čarodějnic a čarodějů v MŠ /dopolední program – děti přijdou ráno v maskách/
 • květen /termín bude upřesněn/ – Společné focení tříd
 • 7.5. – Den matek v naší MŠ /pro maminky/
 • 27.5. Půldenní školní výlet- Kuřátka+Sluníčka /ke dni dětí/, park Dakol
 • 29.5. – Dětský den s myslivci
 • 10.-14.6. – Školka v přírodě, Retaso, Horní Bečva / pro děti z II. oddělení- tř. Sluníčka/
 • 15.6. – Radovánky /TJ Sokol/
 • 19.6. – Celodenní školní výlet- Kuřátka+Sluníčka, Hotel Visalaje a pěší turistika na Bílý Kříž
 • 20.6. – Divadlo: Jak čmeláci léčili kytičku a loučení s předškoláky – pasování na školáka

Změna akcí vyhrazena.

Kateřina Čempelová, vedoucí učitelka                       

Sportovní dopoledne

plakát sportovní dopoledne – pro zvětšení klepněte na obrázek

Dětský karneval

Neděle 16. dubna 2024 se pro děti z MŠ Dětmarovice – Střed nesla ve znamení tance, her a zábavy. Děti se přestrojily za své oblíbené pohádkové postavy a dorazily do KD v Dolní Lutyni. Každé dítě v masce dostalo slosovatelný kupón v podobě, “JISTÉ TOMBOLY” , svačinku a džus. Karneval byl odstartován zábavnou agenturou pro děti. Děti si společně s rodiči zahrály různé hry, soutěže, zasmály se a všichni si užili diskotéku i spoustu další zábavy. Pro všechny přítomné bylo zajištěno pestré občerstvení a celá akce byla zakončena bohatou tombolou. Výtěžek z karnevalu poputuje na další aktivity naší mateřské školy – výlety do přírody.

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě a organizaci celé akce především za pomoc SRPŠ, které nám poskytlo technickou podporu při ozvučení sálu a zajištění občerstvení, Obci Dětmarovice a dále sponzorům Elektro Roman Volák, Solná jeskyně Dětmarovice a Václavovi Woznicovi. Budeme se těšit na příští rok.

album s  fotografiemi

Zaměstnanci MŠ Dětmarovice – Střed

Zápis do mateřské školy na školní rok 2024/2025

 • je v termínu  6. – 7. května 2024  v prostorách mateřské školy MŠ Koukolná č.p. 360 a  MŠ Střed č.p. 790 v době od 8,00 -16,00 hod.
 • zápis se týká dětí starších 2 let, tj. dětí které dosáhnou 2-let věku do 31.8.2024. Povinnost plnit předškolní vzdělávání mají děti, které dosáhnou do 31.8.2024 pěti let. 

 • V daných termínech se dostavte do MŠ, kde obdržíte potřebné doklady k zápisu a další potřebné informace. Můžete si doklady stáhnout i zde: 
 1. žádost o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání do mateřské školy 

   2. Evidenční list dítěte 

Příloha: Směrnice pro přijímání dětí do MŠ (platnost od 23.4.2024)

Rozhodnutí o přijetí či nepřijetí k předškolnímu vzdělávání bude vyvěšeno na dveřích MŠ.

 • pro zvětšení klepněte na náhled plakátu

Hasiči v mateřské škole

Na zahrádku naší mateřské školy dorazila jednotka sboru dobrovolných hasičů Dětmarovice. Přijeli dětem ukázat svou novou hasičskou cisternu zn. Tatra, včetně jejího nabitého obsahu. Děti si vyzkoušely přilbu a paní učitelka oblek při zásahu bodavým hmyzem. Statečné děti si mohly vyzkoušet hašení požární proudnicí. Nakonec se stala z hasičského auta super prolézačka. Děkujeme JSDH za návštěvu a zpestření dne dětem mateřské školy střed.

Kateřina Čempelová, učitelka

Plavání

Děti z mateřské školy střed začaly i v letošním školním roce jezdit na plavání. Výuka probíhá po dobu 10. lekcí v nově zrekonstruovaném bazénu v Karviné. Do bazénu odváží děti a učitelky smluvní autobus od budovy MŠ přímo před daný objekt. Výuku vedou kvalifikované plavecké instruktorky. Děti jsou rozděleny do dvou skupin, ve kterých jsou hravou formou pomocí básniček, písniček a říkanek seznamovány s vodou. Házejí a sbírají hračky, plní je vodou, dýchají do vody, foukají do plovoucích hraček, bublají do vody, ponořují se a potápějí, splývají, sjíždějí ze skluzavky, učí se plavecké pohyby s nadlehčovacími pomůckami a posléze i bez nich. Díky těmto hravým aktivitám děti překonávají strach z vody, otužují se a zvyšují si přirozenou obranyschopnost těla. Malí plaváčci se na plavání vždy velmi těší, a tak si z každé návštěvy bazénu odvážejí i kus dobré nálady.

Darja Krůlová, učitelka                                         

Bohumínská modelová železnice

Dne 19. října 2023 jsme s dětmi navštívili modelovou železnici v Bohumíně, kde jsme mohli vidět různé druhy vláčků, tunelů a kolejnic. Součástí prostoru byla i mini-kavárna s oddechovým salonkem ve stylu železničního vozu a také herna s hračkami pro menší děti, kde jsme si stihli i chvíli pohrát. Tento výlet včetně návštěvy minizoo v parku Petra Bezruče hodnotíme jako velmi zdařilý a rádi se zase někdy vrátíme.

Nikol Přecechtělová, učitelka MŠ střed

Návštěva policejního kynologa

Dne 18. září k nám do mateřské školy dorazila velice vzácná návštěva, policejní kynolog PČR. Na tuto akci jsme se všichni moc těšili. Vidět policejního psa v „akci“ není přeci jen tak běžná záležitost. Počasí nám přálo, a tak nám nic nebránilo tomu, abychom přivítali psovoda prap. Martina s jeho psími kamarády. V úvodu nám ukázal poslušnost psa a přiblížil dětem techniku výcviku. Objasnil, k jakému účelu slouží policejní psi. Ochotně zodpověděl spoustu zvídavých dotazů. Poté jsme všichni se zatajeným dechem sledovali ukázku výcviku: nalezení návykové látky a výbušniny.

Jsme moc rádi, že se nám podařilo uskutečnit tuto bezva akci. Veliké díky patří panu prap. Martinovi a jeho úžasným psím parťákům za to, že si na nás našli čas. Děkujeme.

Kateřina Čempelová, učitelka

Fotografie – MŠ Střed

Vytvořen nový odkaz na fotografie pro tento školní rok 2023/2024. Doufám, že se Vám fotografie budou líbit.

Kde čerpat nápady, když chcete dítě zabavit?

Chceme Vám trošku pomoci a vybrali jsme pro Vás pár zajímavých webových  stránek, kde můžete čerpat nápady

a ) pro zajímavé učení-neučení
www.predskolaci.cz

www.detsky-web.cz

www.hrajeme-si.cz

b) pro výtvarné a tvořivé činnosti:
krokotak.com

www.tvorivedeti.cz

www.sikovny-cvrcek.cz

www.napadyproanicku.cz/tvoreni-s-detmi/celorocne

Pokud má Vaše dítě zájem a chce se pochlubit paní učitelce obrázkem nebo co se mu podařilo vyrobit. Klidně daný výtvor přineste do školky. Budeme mít radost.

Můžete si s dětmi opakovat písničky a říkanky, které se ve školce učily, na záložce mateřská škola- MŠ střed- výuka .

učitelky MŠ

Informace pro rodiče – První dny ve školce

školní rok 2023/2024 začínáme v pátek 1. 9. 2023 v případě nemoci či pozdějšího nástupu dítě telefonicky omluvte na tel. 596 550 102 děti, které půjdou do školky poprvé, přiveďte ideálně mezi 7,00 až 8 ,00…

Mateřská škola Dětmarovice- střed v novém kabátku

Dne 1. září děti z Mateřské školy Dětmarovice střed měly výjimečný den. A to nejen protože bylo 1. září a ony šly poprvé do školky, která se o prázdninách rekonstruovala, a byla tak vlastně zcela nová. Proběhla zde…