Keramika s nejmenšími

Třída Kuřátek tvořila keramické mističky pro ježky. Fotografie jsou k nahlédnutí ve fotogalerii

Návštěva kynologa PČR

Opět jsme mohli přivítat policejní pejsky v naší MŠ. Ukázka výcviku pejsků. Fotografie jsou vloženy do fotogalerie.

Informace pro rodiče - První dny ve školce

• školní rok 2022/2023 začínáme ve čtvrtek 1. 9. 2022
  • v případě nemoci či pozdějšího nástupu dítě telefonicky omluvte na tel. 596 550 102
  • děti, které půjdou do školky poprvé, přiveďte ideálně mezi 7,00 až 8 ,00 hod.
  • ve vstupních prostorách školky visí na nástěnce rozdělení dětí na jednotlivé třídy, boty dítěte uložte do botníku dle přidělené značky, taktéž i věci do šatny (věci musí být řádně  podepsány), pro lepší orientaci vše dětem ukažte
  • úplata za předškolní vzdělávání + záloha na stravné se platí v hotovosti u paní učitelky nebo zřízeným inkasem (preferujeme)  nejpozději do 15. dne v daném měsíci
  • informativní schůzka proběhne v průběhu září 2022
  • stručně, co děti potřebují do školky a další informace (odkaz zde)

Po převléknutí předáte dítě paní učitelce a případně se domluvíte na dalších podrobnostech.

Děti mohou být plačtivé, u některých dětí probíhá delší adaptace. Dejte dětem čas a začněte pozvolna. Kolikrát je odloučení složitější pro maminky a tatínky než pro samotné děti, nedejte to na sobě znát, děti to vycítí 🙂

Těšíme se na Vás. Učitelky MŠ

Mimořádný zápis do MŠ pro ukrajinské žáky

Zápis do mateřské školy pro školní rok 2022/2023

Co plánujeme v měsíci únoru a březnu:

18.2. 2022 – Včelky a co o nich vímě? – beseda s ukázkami

1.3. 2022 – Mami, tati chceme si číst a vyprávět pohádky – návštěva místní knihovny, prohlídka knížek pro děti

od 2. 3. 2022 – Solná jeskyně  – 1xkrát za týden

dále plánujeme např. návštěvu hasičské zbrojnice, besedu s Policií ČR

Zápis do 1.třídy základní školy

zapis--1trida-2022

Návštěva kynologa

Dne 7. září 2021 jsme v naší mateřské škole STŘED přivítali člena Moravskoslezské služební kynologie, který k nám přivedl své čtyřnohé kamarády včetně ročního štěněte anglického bulteriéra, který byl velice roztomilý, a děti si ho náramně užili.

Belgický ovčák Fixi nám předvedla svou specializaci, a to vyhledávání drog, a německý ovčák Dorotka vyhledávání výbušnin. Povídali jsme si také o bezpečném chování k cizím pejskům a o tom, že mít doma takového člena rodiny není žádná legrace.

Děkujeme panu Martinovi za velice hezké a naučné dopoledne. Jemu i pejskům přejeme hodně zdraví a pracovních úspěchů.

Kateřina Čempelová, učitelka MŠ střed

Informace k úhradě stravného pro školní rok 2021/2022

Podrobné informace k úhradám stravného pro školní rok 2021/2022 naleznete v tomto dokumentu.

Žádost o bezhotovostní platbu je ke stažení zde.

Možnosti odevzdávání žádosti o bezhotovostní platby + potvrzení o zřízení souhlasu s inkasem:

a) osobně vedoucí školní jídelny

b) elektronicky – naskenované dokumenty zašlete na email: jídelna@zsdetmarovice.cz

c) schránka u školy

d) datová schránka – ID datové schránky: x4amcpe

Termín  odevzdání žádosti o bezhotovostní platby + potvrzení o zřízení souhlasu s inkasem: do 31.7.2021.

Vedoucí školní jídelny

Jak zabavit děti v době uzavření MŠ?

Chceme Vám trošku pomoci a vybrali jsme pro Vás pár zajímavých webových  stránek, kde můžete čerpat nápady

a ) pro zajímavé učení-neučení
www.predskolaci.cz

www.detsky-web.cz

www.hrajeme-si.cz

b) pro výtvarné a tvořivé činnosti:
krokotak.com

www.tvorivedeti.cz

www.sikovny-cvrcek.cz

www.napadyproanicku.cz/tvoreni-s-detmi/celorocne

Pokud má Vaše dítě zájem a chce se pochlubit paní učitelce obrázkem nebo co se mu podařilo vyrobit. Klidně daný výtvor pošlete na email školky msstred@zsdetmarovice.cz  Budeme mít radost.

Jestliže potřebujete s něčím poradit nebo poslat omalovánku, pracovní list klidně pište. Zopakujte si s dětmi písničky a říkanky, které se ve školce učily, na záložce mateřská škola- MŠ střed- výuka .

učitelky MŠ