Hrátky s roboty

Ve čtvrtek 9. 1. 2020 se žáci šestých a sedmé třídy vydali do ostravského Světa techniky, kde pro ně byly připraveny dva edukační programy. Šesťáci formou pokusů prozkoumali fotosyntézu, čímž si zábavnou formou rozšířili své znalosti nabyté v hodinách přírodovědy. Starší žáci se ponořili do světa robotů. V dvouhodinovém programu se nejprve seznámili s robotikou obecně, dozvěděli se, jak se v češtině objevilo slovo robot a poté se nadšeně pustili do stavby a programování vlastních robotů ze stavebnice Lego Mindstorms. V závěru programu se tak po učebně pohybovalo několik robotických hraček. Žáky bavila především praktická část programu, do které byly aktivně zapojeni také učitelé.

Po edukačních programech se všichni nadšeně vydali prozkoumat expozici Velkého světa techniky a alespoň na chvíli se ponořili do úchvatného světa fyziky, chemie, biologie a techniky.  Celá akce byla zajímavým doplněním výuky přírodovědných předmětů.

Mgr. Michal Hejda