ŠKOLNÍ ROK 2023/2024

Halloween ve škole

V úterý 31. října jsme se ve škole potkávali s upíry, čarodějnicemi a čaroději, kostlivci, mrtvolami, duchy či strašidly. Kromě toho se už od pondělí četly v hodinách strašidelné příběhy, hrál halloweenský Kahoot, kreslily se dýně a u druháčků se dokonce dlabalo.  

Důvod byl prostý – připomněli jsme si Halloween, původně keltský svátek slavený v noci z 31. října a na 1. listopadu. Vyvrcholením připomínky svátku byla tradiční přehlídka masek v tělocvičně školy. V letošním roce se zapojili skoro všichni žáci i někteří pedagogové. Porota měla rozhodování opravdu těžké, ale po zralé a dlouhé úvaze za vítěze prohlásila třídy 2. A, 2. B a 7. B.   

Foto z akce najdete zde: Halloween 

Mgr. Michal Hejda 

Škola v přírodě 2023 - Visalaje

Koloběžkové závody

  • připravujeme složku s fotografiemi

Slavnostní zahájení školního roku

Nový školní rok zahájen

V pondělí 4. 9. jsme i v naší škole slavnostně zahájili nový školní rok. Jak bývá zvykem proběhlo slavnostní shromáždění na nádvoří, při kterém všechny žáky, rodiče i zaměstnance uvítalo vedení školy, zástupci obce,  elektrárny Dětmarovice a SRPŠ. Po úvodních slovech paní zástupkyně a hostů naši osmáci předali malou drobnost nejmenším žáčkům. Zastoupili tak deváťáky, kteří tyto dny tráví na turisticko-sportovním kurzu v Chorvatsku. Poté se žáci v doprovodu svých třídních učitelů rozešli do svých tříd a delegace hostů šla přivítat naše nejmenší. Starosta obce předal dětem pamětní list a knihu. Zástupce Elektrárny Dětmarovice přivítal prvňáčky dárečkem – kapsářem, díky kterému budou mít výtvarné potřeby vždy po ruce. Naši prvňáčci se budou stejně jako v loňském roce učit ve dvou třídách, a to pod vedením Mgr. Hedviky Bestové a Mgr. Maria Lukácse. 

Odkaz na fotografie naleznete zde:    ZAHÁJENÍ ŠR 2023_2024          

Mgr. Michal Hejda

Turisticko-sportovní kurz Chorvatsko 2023

Zdravíme z Chorvatska, už jsme dojeli a šli jsme se hned okoupat. Je tady úžasně:-)

Další fotky ze života školy

 jsou na facebookovém odkazu (zde).  K prohlížení nepotřebujete mít ani účet na facebooku 🙂

Archiv - fotografie z akcí