Plán akcí ve školním roce 2024/2025

Co se chystá? 

září –  … připravujeme

Akce pro žáky naleznete i v aplikaci Bakaláři pod ikonou “Plán akcí”.

Plán akcí ve školním roce 2023/2024

Co se chystá? 

záříříjenlistopad, prosinecleden, únor, březen, duben, květen, červen

Akce pro žáky naleznete i v aplikaci Bakaláři pod ikonou “Plán akcí”.

Badatelská odborná činnost

Ve čtvrtek 13. června proběhlo za účasti vedení školy a starosty obce Dětmarovice slavnostní vyhodnocení Badatelské odborné činnosti za letošní školní rok. Svou celoroční práci představilo porotě tvořené vedením školy a zástupci Žákovské rady celkem 5 věkově smíšených týmů z řad žáků 2. stupně.   

Tito žáci se pod vedením svých vyučujících věnovali tématům z oblasti přírodních i humanitních věd a řadu měsíců rozvíjeli řadu dovedností a nezbytných kompetencí. Naučili se pracovat s odbornými zdroji, moderními technologiemi i klasickým nářadím při tvorbě dendrofonu, bosého chodníku či naučné stezky stromů.  

A jak jejich snažení dopadlo? 

  1. místo Dendrofon a bosá stezka

(Ema Olšarová, Laura Konkolová, Dorota Hanusková, Ester Pavlovská, Zoe Petrušková, Gabina. Mašánová pod vedením Mgr. Martiny Kotasové) 

  1. místo Kvalita vody v potoce Krympulec

(Natálie Vašutová, Vanesa Trávníčková pod vedením Mgr. Aleše Vebera) 

  1. místo Stezka stromů

(Sabina Sekyrová, Laura Kolibačová, Jakub Rúber, Karel Dobrovolný, Vojtěch Sekyra, Lukáš Lasota pod vedením Mgr. Martiny Kotasové) 

  1. místo Jak se chodilo do školy v Dětmarovicích

(Ester Pavlovská, Zoe Petrušková, Gabina Mašánová, Sára Kabátová pod vedením Mgr. Michala Hejdy)  

  1. místo Postav si svého robota a rozhýbej ho

(Petr Boček, Jakub Danišík, Tobiáš Král, Šimon Sydor pod vedením Mgr. Jany Brožkové) 

Všem žákům a pedagogům, s kterými po celý rok spolupracovali gratulujeme a děkujeme za jejich celoroční práci.   

Osmáci prokázali, že jsou správní Češi

Osmáci ve čtvrtek 13. června zamířili do místní knihovny na jednu z posledních lekcí letošního roku. Jejich úkolem bylo tentokrát prokázat, že jsou správní Češi. Po krátké úvodní hře se rozdělili do týmů a začali tvořit. Vznikla kupříkladu nová sloka státní hymny, medailonky významných Čechů či časová osa s důležitými mezníky našich dějin. V závěru lekce si osmáci stihli i zasoutěžit v kvízu se zapeklitými otázkami vztahujícími se k naší vlasti.  

Po stopách srnců

Vzbudit zájem žáků o klasickou literaturu je nelehkým úkolem každého češtináře. U nás ve škole hledáme různé možnosti a cesty jak na to. Jednou z nich je realizace dramadílen, které nabízí ostravský spolek TheatrLudem. Poslední realizovanou dílnou byla dvouhodinovka s názvem “Po stopách srnců”. Naši osmáci se tentokrát vydali na Křivoklátsko a díky řadě aktivit se seznámili s jedním z nejznámějších děl Oty Pavla. Tvořili kolektivní obraz, hráli živé obrazy, uvažovali nad myšlenkami hlavního hrdiny či psali dopisy. Práce je velmi bavila a podařilo se podpořit i vztahy v třídním kolektivu.

Den s drony

Devítka se vydala dne 10.6.2024 na VŠB-TUO, aby poznala drony a vše s nimi spojené. Akce se stala skvělým doplňkem výuky informatiky.

Pasování na čtenáře

Dne 4.6.2024 se prvňáčci dočkali a byli v Knihovně Dětmarovice slavnostně pasování na čtenáře.  Do stavu čtenářského je dnes pasovala spisovatelka Ivona Březinová. Knihovna Dětmarovice děkujeme za pozitivní zážitek pro naše malé čtenáře 🙂

GO! – Řada dobrodružných příběhů o přežití v krizových situacích

Do místní knihovny dne 4.6.2024 zamířili i šesťáci. Ivona Březinová si pro ně připravila besedu, při které představila spoustu svých knih, seznámila žáky se svým povoláním a motivovala je ke čtení. Akce se stala skvělým zpestřením výuky literatury.

Robohrátky v  družině

V pondělí 27. května se vybraní žáci 1. a 2. tříd, kteří navštěvují školní družinu, stali projektanty a konstruktéry. Jejich úkolem bylo postavit železniční trať a naprogramovat robotický vláček tak, aby jezdil podle pokynů našich nejmladších. Úkolu se všechny týmy zhostily skvěle, a to i díky pomoci Dominika a Lukáše ze 4. třídy, kteří vláček znají z hodin informatiky.  

Prvňáčci a druháčci poznali během hodinového setkání základy programování pomocí barevných kódů, sestavili si trať, jedna skupinka dokonce vybudovala systém tunelů, jimiž vláček projížděl.  Setkání proběhlo v rámci projektu Šablony pro MŠ a ZŠ I – OP JAK. 

Na historii nelze zapomínat…

Poslední květnovou středu se žáci osmé a deváté třídy v doprovodu vyučujících vydali na historickou exkurzi, cílem jejich cesty byl koncentrační tábor Osvětim-Březinka. Tato exkurze měla za cíl žáky seznámit s obdobím, na které bychom jako lidé…

Dějepis či občanka v knihovně? Proč ne?

Šesťáci a deváťaci se vydali do místní knihovny, kde proběhly hodiny dějepisu a občanské výchovy. Naši nejstarší měli zamířeno na výstavu Kam směřuje budoucnost? Během necelé hodinky poznali pozitiva i negativa světa technologií, se kterým…

Turisticko-sportovní kurz Visalaje

Dnes 20.května odjeli žáci 8.třídy do Beskyd na horský hotel Visalaje. Přejeme jim příznivé počasí, aby si to skvěle užili.  fotografie z kurzu

PROČ BYCHOM SE NETĚŠILI?

A my jsme se těšili všichni a už dlouho. Na co? Přece na ples. Ples je vždy velkou událostí, stejně tak ples pro žáky 2. stupně, který se na naší škole pořádá mimo jiné díky…

REVOLUTION TRAIN 2024 aneb BÝT ČI NEBÝT?

Pokud si někdo myslí, že jsme byli v divadle na Shakespearova Hamleta, tak se tentokrát mýlí. Ale Hamletovská otázka byla a je zcela na místě.  V úterý 14. května jsme, my sedmáci, navštívili „protidrogový vlak“.…

Humbook – Letem světem young adult literaturou

Že nevíte, co Humbook je? My jsme to také nevěděli, tedy až do úterka 14. května. A protože všechno je lepší, než sedět ve škole, uvítali jsme možnost se jednoho takového Humbooku zúčastnit. S chaosem…