Plán akcí ve školním roce 2023/2024

Sportovní den mládeže s TAJV v Dětmarovicích

V pátek 10.11.2023 se uskutečnil 1. ročník národní soutěže Sportovní den mládeže s TAJV v Dětmarovicích v nové sportovní hale Dětmarovice pro vybrané žáky školy. Sportovní akce TAJV v Dětmarovicích patřila mezi 250 semifinálových turnajů v České republice. Účastníci turnaje se utkali v soutěžním pětiboji, který byl složen z fotbalu, florbalu, házené, frisbee a tenisu.

Z celkového vítězství na turnaji se zaslouženě radoval tým „Real Dětmarovice“, který byl tvořen z členů Alexandr Damek, Martin Mazurek, Pavla Marie Królová, Tomáš Křistek, Dennis Lachman. Finalisté postupového turnaje v Dětmarovicích získali vítězné medaile, upomínkové diplomy a mnoho dalších sponzorských cen. Společně s oceněním obdrželi hráči z Dětmarovic nominaci na závěrečný šampionát, Národní finále v Kladně, který se bude konat 9.12.2023 v Kladenské sportovní hale. Na Národním finále budou postupující finalisté reprezentovat zejména základní školu, obec Dětmarovice a Moravskoslezský kraj.

Sportovní den mládeže s TAJV v Dětmarovicích byl zrealizován za podpory obce Dětmarovice, Moravskoslezského kraje a partnerů soutěže.

Mgr. Jan Váňa, organizátor soutěže

www.tajv.cz

Futsalový turnaj - 8.11.2023

Dne 8.11. 2023 se ve sportovní hale bude konat turnaj ve Futsalu pro týmy  z 6.-9. třídy (1. městské kolo).

Do městského kola se  v daných kategoriích přihlásily týmy z těchto škol: 

1) 6. + 7. ročník – ZŠ Dětmarovice, GALILEO SCHOOL Frýdek-Místek, ZŠ Ostrava-Petřkovice
2) 8. + 9. ročník – ZŠ a MŠ Dětmarovice, ZŠ Pěší Slezská Ostrava, ZŠ Ostrava-Petřkovice

Harmonogram turnaje:

8:30 hod.: zahájení

8:40 – 12,30 hod.: zápasy dle rozpisu

12:45 hod: vyhlášení vítězů a ukončení turnaje

 

Mgr. Adam Hlawiczka

HALLOWEEN 2023

V úterý 31. října jsme se ve škole potkávali s upíry, čarodějnicemi a čaroději, kostlivci, mrtvolami, duchy či strašidly. Kromě toho se už od pondělí četly v hodinách strašidelné příběhy, hrál halloweenský Kahoot, kreslily se dýně a u druháčků se dokonce dlabalo.  

Důvod byl prostý – připomněli jsme si Halloween, původně keltský svátek slavený v noci z 31. října a na 1. listopadu. Vyvrcholením připomínky svátku byla tradiční přehlídka masek v tělocvičně školy. V letošním roce se zapojili skoro všichni žáci i někteří pedagogové. Porota měla rozhodování opravdu těžké, ale po zralé a dlouhé úvaze za vítěze prohlásila třídy 2. A, 2. B a 7. B.   

Foto z akce najdete zde: Halloween 

Mgr. Michal Hejda 

Škola v přírodě 2023 - Visalaje

Adaptační kurz 6. třída

  • se konal na horské chatě Skalka v Mostech u Jablunkova od 25.-27. září 2023
  • článek se připravuje

Koloběžkové závody

  • článek připravujeme

Nový školní rok zahájen

V pondělí 4. 9. jsme i v naší škole slavnostně zahájili nový školní rok. Jak bývá zvykem proběhlo slavnostní shromáždění na nádvoří, při kterém všechny žáky, rodiče i zaměstnance uvítalo vedení školy, zástupci obce, dětmarovické elektrárny a SRPŠ. Po úvodních slovech paní zástupkyně a hostů naši osmáci předali malou drobnost nejmenším žáčkům. Zastoupili tak deváťáky, kteří tyto dny tráví na turisticko-sportovním kurzu v Chorvatsku. Poté se žáci v doprovodu svých třídních učitelů rozešli do svých tříd a delegace hostů šla přivítat naše nejmenší. Starosta obce předal dětem pamětní list a knihu. Zástupce Elektrárny Dětmarovice přivítal prvňáčky dárečkem – kapsářem, díky kterému budou mít výtvarné potřeby vždy po ruce. Naši prvňáčci se budou stejně jako v loňském roce učit ve dvou třídách, a to pod vedením Mgr. Hedviky Bestové a Mgr. Maria Lukácse. Na záložce fotografie najdete odkaz na fotky.              

Mgr. Michal Hejda

Plán akcí ve školním roce 2022/2023

Roboti se vydali za našimi druháky

Děti si vyzkoušely postavit a s pomocí dvou šikovných osmáků naprogramovat houpačku z Lega, vymyslet dráhu pro robota a 3 skupiny se daly do stavby kolejí a programování vláčků.

Akce žákovské rady

V úterý 21.3. 2023 se to pak ve škole hemžilo různobarevnými ponožkami. Důvod byl prostý, proběhl již tradiční Ponožkový den (fotografie zde). Malí i velcí se dozvěděli mnoho informací o Downově syndromu a zjistili proč…

Vánoční koncert 2022

Po pauze opět proběhl Vánoční koncert žáků naší školy a ZUŠ Rychvald v kostele sv. Máří Magdalény. Děkujeme všem žákům i paní učitelkám za krásné vystoupení.

Halloween

V úterý 1.11.2022 se u nás ve škole objevili duchové, čarodějnice, dýně a upíři, prostě všechny strašidelné příšery – slavili jsme Halloween. Halloween je lidový svátek, který se slaví 31.října, den před křesťanským svátkem Všech svatých.…

Koloběžkové závody 2022

Koloběžkové závody 2022 V pátek 14.října 2022 pořádala obec Dětmarovice již tradiční koloběžkové závody pro žáky prvních tříd základní škol Dětmarovice, Doubravy a Dolní Lutyně. Závody proběhly v parku před Dělnickým domem ve dvou kategoriích –…

Adaptační kurz pro 6. ročník – chata Skalka

Adaptační kurz pro 6. ročník – chata Skalka Ve dnech 10.10. – 12.10.2022 se 29 žáků šestých ročníků zúčastnilo adaptačního kurzu na horské chatě Skalka v malebném koutku Beskyd nedaleko Mostů u Jablunkova. Pro žáky jsme…

Turisticko-sportovní kurz Chorvatsko 2022

Dojeli dobře, už si užívají moře, sluníčka a sportovních aktivit. Na pláži je letos slabší signál, takže fotky budou přidávány se zpožděním:-)