Žákovská rada v akci…

V průběhu února a března uspořádala Žákovská rada několik úspěšných akcí.

V pondělí 14. února proběhla celoškolní Valentýnská pošta. I přes absenci valentýnského pošťáka z důvodu covidových opatření byla všechna přání vhozená do schránek doručena. Do jedné z 5. tříd dokonce mířila čokoládová bonboniéra.
Parlamenťáci dlouho nezaháleli a naši nejstarší pomohli s organizací Karnevalu pro 1. – 5. ročník. Akce úspěšně proběhla ve čtvrtek 3. 3. ve velké tělocvičně. Z každé třídy byly vybrány a následně oceněny nejlepší masky.
V pondělí 21. 3. jsme si v celé škole připomněli Světový den Downova syndromu známý jako Ponožkový den. Na chodbách jsme celé pondělí potkávali žáky i učitele s rozdílnými ponožkami. V některých hodinách byla problematika postižení Downovým syndromem připomenuta.
První dubnový týden se celá škola ponořila do barev duhy- nastal Duhový týden. Po celý týden to ve třídách zářilo barvami a učitelé se snažili malým i velkým ukázat důležitost barev a jejich význam v každodenním životě. Žáci kupříkladu kreslili na základě poslechu Čtvera ročních období, pronikli do tajů heraldiky, ponořili se do studia mimikrů a rostlinných barviv, tvořili velikonoční přání, poslouchali známé i neznámé písně plné barev, zkoumali jarní květiny a ve fyzice experimentovali s barvami.