V pátek 10.11.2023 se uskutečnil 1. ročník národní soutěže Sportovní den mládeže s TAJV v Dětmarovicích v nové sportovní hale Dětmarovice pro vybrané žáky školy. Sportovní akce TAJV v Dětmarovicích patřila mezi 250 semifinálových turnajů v České republice. Účastníci turnaje se utkali v soutěžním pětiboji, který byl složen z fotbalu, florbalu, házené, frisbee a tenisu.

Z celkového vítězství na turnaji se zaslouženě radoval tým „Real Dětmarovice“, který byl tvořen z členů Alexandr Damek, Martin Mazurek, Pavla Marie Królová, Tomáš Křistek, Dennis Lachman. Finalisté postupového turnaje v Dětmarovicích získali vítězné medaile, upomínkové diplomy a mnoho dalších sponzorských cen. Společně s oceněním obdrželi hráči z Dětmarovic nominaci na závěrečný šampionát, Národní finále v Kladně, který se bude konat 9.12.2023 v Kladenské sportovní hale. Na Národním finále budou postupující finalisté reprezentovat zejména základní školu, obec Dětmarovice a Moravskoslezský kraj.

Sportovní den mládeže s TAJV v Dětmarovicích byl zrealizován za podpory obce Dětmarovice, Moravskoslezského kraje a partnerů soutěže.

Mgr. Jan Váňa, organizátor soutěže

www.tajv.cz