V prosinci a lednu na naše osmáky a deváťáky čekaly dva on-line testy protkané otázkami ze světa financí a ekonomiky. Proběhly totiž školní kola dvou soutěží, Ekonomické olympiády pro ZŠ a Finanční gramotnosti.

U obou soutěží museli prokázat znalosti finančních produktů, spočítat několik příkladů týkajících se zejména úvěrů a zamyslet se nad řešením běžných situací z oblasti financí.

Školního kola soutěže Finanční gramotnost se zúčastnilo 17 žáků. Tři nejlepší, Karolína Michalská, Tereza Kubicová a David Kavka, postoupili do okresního kola, kde se jim podařilo obsadit v rámci okresu Karviná krásné druhé místo.

Ekonomická olympiáda pak čekala na naše nejstarší ve čtvrtek 26. ledna. Na příčkách vítězů stanuli David Kavka, Tereza Kolibačová a Markéta Koláčková. I přes jejich dobrý výsledek se nám bohužel v letošním roce nepodařilo postoupit do finálového klání. Všem zúčastněným patří poděkování za reprezentaci školy.

Mgr. Michal Hejda