Poslední čtvrtek před Vánocemi patřil projektovému dni napříč třídami. Malí i velcí poznávali celé dopoledne Českou republiku. Ve třídách tvořili plakáty na různorodá témata. Pod taktovkou učitelů se tak věnovali české hudbě, úspěchům olympioniků, cestovali po Moravskoslezském kraji, poznávali tradiční česká jídla, navštívili alespoň na dálku hrady a zámky, seznámili se s faunou či flórou a pátrali po stopách českých vynálezů.  

V průběhu dopoledne se také vydali na výlet po republice. Navštívili 8 míst, kde plnili různorodé úkoly ze zeměpisu, historie, fyziky či chemie. Cílem celého dne bylo mj. podpořit vztahy mezi žáky, a to napříč třídami. A jak zhodnotili den naši žáci? 

“Celý den byl pěkně zorganizovaný, pomáhali jsme si a spolupracovali jsme jako jeden tým. Moc nás to bavilo.” (tým Večerníčci) 

“Super zábava, bavilo nás tvoření. Je fajn, že jsme namíchaní.” (tým Šlechticové) 

“Líbilo se nám plnění úkolů a dělení týmů. Rádi bychom si den zopakovali příští rok. Bylo to super, ale lehké.” (tým Masterchef Buchtičky) 

Mgr. Michal HejdaMgr. Martina Kotasová