V pátek 22.září 2023 pořádala obec Dětmarovice již tradiční koloběžkové závody pro žáky prvních tříd základní škol Dětmarovice, Doubravy a Dolní Lutyně. Závody proběhly v parku před Dělnickým domem ve dvou kategoriích – chlapci a dívky.

Kategorie chlapci:                                                     

1.místo                Hanusek Jiří                       ZŠ Dětmarovice, čas 32,32 s                     

2.místo                Staniczek Adam                ZŠ Dětmarovice, čas 33,17 s      

3.místo                Kempný Richard                ZŠ Doubrava, čas 33,81 s

Kategorie dívky :

1.místo                Honsová Tereza                 ZŠ Dolní Lutyně, čas 36,01 s

2.místo                Zarzycká Hana                  ZŠ Dětmarovice, čas 36,37 s

3.místo                Zowadová Vendula            ZŠ Dětmarovice, čas 38,52 s

Putovní pohár za první místo mezi školami a hlavní odměnu zbrusu novou koloběžku si za nejrychlejší čas opětovně odvezla základní škola z Dětmarovic. Za velmi krásného a teplého podzimního počasí si všechny děti hezky zasoutěžily a po závodění dostaly sladkou odměnu. Děkujeme všem organizátorům za přípravu akce, za krásné ceny a těšíme se na další soutěžící prvňáčky v příštím roce.

Markéta Branná, ZŠ Dětmarovice