Adaptační kurz na Skalce pro žáky 6. třídy

Ve dnech 29.9. – 1.10.2021 se 25 žáků šestého ročníku zúčastnilo adaptačního kurzu na horské chatě Skalka v malebném koutku Beskyd nedaleko Mostů u Jablunkova. Pro žáky jsme připravili bohatý program. Žáci poznali blízké i vzdálenější okolí Skalky, v místním muzeu se seznámili s historií Dolní Lomné, zahráli si spoustu her upevňujících kolektiv, soutěžili v družstvech v testech všímavosti, sbírali přírodniny a poctivě cvičili na ranní rozcvičce. Celá akce se nám vydařila za hezkého počasí. Doprovodem dětí byli Markéta Branná, Monika Zarembová a Jiřina Bažanová.

Adaptační kurz očima dětí :

„Adaptační kurz byl na chatě Skalce na konci září. Jeli jsme vlakem z Dětmarovic do Mostů u Jablunkova. Nejvíce se mi líbil výlet na Velký Polom, protože rád chodím po horách a vyšlo nám pěkné počasí. Udělal jsem si cestou hodně pěkných fotek na mobil. Další den jsme byli v muzeu v Dolní Lomné, kde nám průvodce povídal, jak žili naši předkové. Zrovna mě to moc nenadchlo, protože to je podle mě nudné. Celkově se mi ale adapťák moc líbil, protože jsem byl konečně na horském pobytu se svojí třídou.“  – Vágner Adam

„Na začátku školního roku jsme se dozvěděli, že pojedeme na adapťák. V devět hodin jsme odjížděli vlakem do Mostů u Jablunkova. Po příjezdu jsme šlapali do kopce na horskou chatu Skalka. Když jsme přišli, tak jsme se ubytovali a šli na oběd, který nám moc chutnal. Po odpoledním klidu jsme se vydali na rozhlednu Tetřev. Vrátili se unavení na večeři. Po večeři mělo družstvo č.1 na starost večerní program. Druhý den ráno jsme se vzbudili a byla rozcvička. Potom byla snídaně a následoval pochod do Dolní Lomné do muzea. Po návratu na chatu jsme měli program, ve kterém plnili různé úkoly. Například jsme hledali 30 druhů přírodnin nebo cokoliv na písmeno K. Večerní program chystala naše skupina. Nachystali jsme si živé pexeso. Potom nám paní Branná dala test všímavosti a další různé hry, které jsme o pár bodů vyhráli. Nakonec nám vedoucí rozdali bílá trička a fixy, abychom si na památku na trička nakreslili, co se nám nejvíc líbilo.  Adapťák se mi moc líbil.“ – Tomečková Taťána

Markéta Branná, ZŠ Dětmarovice