Ve dnech 25.9. – 27.9.2023 se 21 žáků šestého ročníku zúčastnilo adaptačního kurzu na horské chatě Skalka v malebném koutku Beskyd nedaleko Mostů u Jablunkova. Pro žáky jsme připravili bohatý program. Žáci poznali blízké i vzdálenější okolí Skalky, v místním muzeu se seznámili s historií školy v Dolní Lomné, zahráli si spoustu vědomostních a sportovních her upevňujících kolektiv, soutěžili v družstvech v kvízech všímavosti, sbírali přírodniny a poctivě cvičili na ranní rozcvičce. Byli rozděleni do tří družstev a na konci celého kurzu si na památku namalovali na bílá trička nejlepší zážitek. Celá akce se nám vydařila za velmi hezkého a teplého počasí. Doprovodem dětí byli Markéta Branná, Monika Zarembová a Jana Brožková. Doufáme, že i přes současnou tíživou ekonomickou situaci se škole ve spolupráci s obcí opět podaří zorganizovat v příštím roce další adaptační kurz.

Adaptační kurz očima dětí :

 „Na adapťáku jsme se hodně sblížili. Bylo tady velice dobré jídlo, strašně moc nám chutnalo. Také se nám líbily procházky, byly akční,  ale některé byly moc dlouhé. V lese jsme skřítkům postavili domečky. Večer jsme hráli soutěže, které byly fajn, a paní Branná nám vždy dávala testy. Ze všeho nejlepší bylo barvení triček. Adapťák byl super, děkujeme!“ – družstvo č.1 – Dennis, Aleš, Ejmi, Páťa, Madla, Tonda, Honza J.

„V pondělí 25.9.2023 jsme vyjeli od školy autobusem na adaptační kurz. Autobus nás vysadil pod sjezdovkou jménem Severka a potom jsme šli na chatu Skalka 2,5km. Došli jsme na chatu, vypadala krásně a všimli jsme si, že vedle chaty se pasou ovečky. Pokoje byly pěkné a moc dobře nám vařili. Po obědě jsme šli na rozhlednu Tetřev. Druhý den jsme šli do Dolní Lomné, tam jsme navštívili muzeum, kde se nám líbila výstava. Večerní testy byly velmi zábavné a záludné, nejlepší bylo střílení z luku. Vychovatelé si s námi užili, děkujeme. “ – družstvo č.2 – Tobík, Kuba O., Honza W., Vojta, Denisa, Simča, Emma.

„Autobus nás odvezl pod Severku, kde nás čekal pan Pepa. Byl moc hodný a odvezl nám batohy do chaty. My jsme šli za krásného počasí pěšky. Pokoje byly moc hezké a chata také. Moc nám chutnalo, snídaně, obědy i večeře. První den jsme šli na rozhlednu Tetřev, kde jsme počítali schody. Druhý den jsme šli do Dolní Lomné kde jsme byli v muzeu a na obědě v restauraci pod Akáty. Vycházky byly moc dlouhé. Dozor se o nás pěkně staral. Děkujeme.“ – družstvo č.3 – Petr B., Laura, Sára, Sabina, Šimon, Kuba D., Petr T.

Markéta Branná, vedoucí kurzu